Pokud se až tak neorientujete ve finančních produktech, nemusí vám název tohoto článku až tak moc říct. To postupně vysvětlíme, stejně jako se zaměříme na podrobnější parametry. Na úvod řekneme, že by měl dále číst každý, kdo hledá dlouhodobý úvěr, který může vyčerpat na cokoliv, ale banka mu nechce půjčit, jelikož v minulosti nesplácel tak, jak bylo sjednáno. Americká hypotéka bez registru vám totiž může pomoci.

Americká hypotéka

Klasickou hypotéku zná asi každý. Zjednodušeně řečeno přijdete do banky, zastavíte nemovitost, která je již vaše, nebo kterou plánujete koupit, postavit, případně zrekonstruovat, a banka vám na to poskytne příslušné finance. Jedná se typicky o dlouhodobé půjčky na minimálně statisícové, spíše miliónové částky. Problém ale je, že hypotéka jako taková vám vždy umožní financovat pouze zmíněné činnosti – stavbu, rekonstrukci, nebo koupit nemovitosti. Pokud si například chcete koupit nový vůz, máte smůlu. Jakmile ale máte nemovitost, kterou můžete zastavit, již ve svém vlastnictví, je tu takzvaná americká hypotéka. U té věřitel vůbec nebude řešit, na co finance využijete.

Co je tedy pak americká hypotéka bez registru?

Pokud půjdete žádat do banky, americká hypotéka bez registru pravděpodobně v jejich nabídce nebude. Proč? Protože existuje takzvaný bankovní registr. V něm se evidují informace o všech dlužnících, kteří si kdy u banky půjčili, a pokud měli problémy s platební morálkou, tedy jinými slovy nespláceli tak, jak bylo sjednáno, budou v tomto registru mít záznam. A jakmile zde máte záznam, máte téměř naprostou jistotu, že vám již žádná banka znovu nepůjčí. Americká hypotéka bez registru je pak jediným řešením, pokud o tento typ úvěru stojíte.

Kde tedy žádat?

Poskytují ho především nebankovní společnosti, jakými jsou Provident Financial, Home Credit, Cetelem a další. Musíte si ale uvědomit, že klasická americká hypotéka je poměrně bezpečný produkt z pohledu věřitele. Banka si vás prověří, zajistí si vše nemovitostí a tomu odpovídají i poměrně nízké úroky, které může nabídnout. Nikdy nebude americká hypotéka mít tak nízkou úrokovou sazbu jako hypotéka klasická, ale dokáže se jí přiblížit. Vše se samozřejmě odvíjí od výše částky, hodnoty zajištěné nemovitosti a délky splácení, nicméně obecně lze říct, že můžete počítat s 5 až 7 procenty p.a. Pokud je našim cílem americká hypotéka bez registru, nemusíme se také přehoupnout v úrokové sazbě přes 10 %, ale dražší pravděpodobně bude. Je potřeba ale zmínit, že rozdíl zde není tak markantní, jako kdybychom porovnávali klasickou bankovní půjčku a nebankovní půjčku bez registru. Je zde totiž pořád zajištění, které snižuje případné riziko z pohledu věřitele.

Americká hypotéka bez registru je tedy velmi dobrou variantou pro osoby, které chtějí dlouhodobý neúčelový úvěr, který si mohou dovolit zajistit nemovitostí. Na druhou stranu je vždy výhodnější zajít si do banky pro klasickou americkou hypotéku, ale pokud nemáte jinou možnost, neuděláte chybu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>