V tomto článku se podíváme na zajímavý finanční produkt, který už je díky velkému počtu poskytovatelů a dynamice trhu také k dispozici. Jedná se o dlouhodobé půjčky bez registru ihned. Ty umožňují dosáhnout na úvěr i osobám, které mají z důvodu nechvalné úvěrové historie v bankách dveře zavřené. Podíváme se tedy nejprve na to, co je bankovní registr a jak funguje, a následně se zaměříme konkrétně na dlouhodobé půjčky bez registru ihned, abyste věděli, kde zažádat, co očekávat a především, na co si dát pozor.

Co znamená půjčky bez registru?

Tento aspekt je pravděpodobně klíčový pro popularitu tohoto typu úvěrů. Když si totiž vezmete u jakékoliv banky úvěr nehledě na jeho výši, budete vedeni v takzvaném bankovním (úvěrovém) registru. Tam se zaznamenávají údaje o vás a druhu úvěru, ale především vaše platební morálka. Pokud jste měli s jakýmkoliv bankovním úvěrem v minulosti problém se splácením, je pravděpodobné, že vám již žádná banka nikdy nepůjčí. Tyto finanční instituce jsou totiž ze zákona nuceny k maximální opatrnosti a výpis z bankovního registru si pořizují o každém žadateli o úvěr. A v případě, kdy jste vedeni jako „problémoví klienti,“ pravděpodobně peníze nezískáte. Právě pro vás jsou tu pak dlouhodobé půjčky bez registru ihned.

Kde tedy o dlouhodobé půjčky bez registru ihned žádat?

Jsou i výjimky, ale v drtivé většině případů budete muset do nebankovních společností, jakými jsou například Provident Financial, Home Credit, Cetelem apod. Určitě jste o nich díky jejich masivním reklamním kampaním museli slyšet. Tyto společnosti nabízejí mimo jiné právě i dlouhodobé půjčky bez registru ihned. Nespornou výhodou těchto poskytovatelů je jejich flexibilita. Byrokracie u nich nebude tak velká, jako když půjdete žádat do banky, s čímž je spojeno i nenahlížení do registru a častá absence povinnosti prokazovat výši příjmu. Na druhou stranu se budete muset připravit na vyšší úročení, které plyne z vyššího rizika pro nebankovní společnosti.

Jaké parametry mají dlouhodobé půjčky bez registru ihned?

Vzhledem k tomu, že si vás nebankovní společnost nijak zvlášť neprověří, nemůže vám ani poskytnout velký finanční obnos. Počítejte proto s tím, že dlouhodobé půjčky bez registru ihned vám nabídnou maximálně jedno sto tisíc korun českých, spíše o trochu méně. Co se týče dlouhodobosti u těchto úvěrů, nelze to generalizovat, ale nečekejte, že se bude jednat o půjčky, které se svojí splatností budou blížit například hypotékám. Slovíčko „ihned“ pak značí, že nebankovní společnost je obvykle schopna schválit vám úvěr do 48 hodin. Je pravda, že například SMS půjčky vám dokážou získat peníze i rychleji, ale dostupné částky jsou u nich mnohem menší.

Hlavním negativem každé dlouhodobé půjčky bez registru ihned je její vysoké úročení. Je to ale logické, protože když byste i vy půjčovali někomu na dlouhou dobu peníze pouze po základním prověření, chtěli byste také co nejvíce vydělat. Určitě doporučujeme soustředit se spíše na sazbu RPSN, která vám řekne, o kolik více zaplatíte za úvěr celkem za jeden rok. Pokud totiž budete koukat pouze na úrokovou sazbu, tak ta nemusí zahrnovat například poplatky a další platby. V RPSN musejí být ze zákona zahrnuty všechny.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>