Dvě otázky, které jsou spolu často spojené. Jak rychle vydělat peníze nebo obecně kde vzít peníze. Začneme tou první, protože si musíme hned na úvod vyjasnit, že na to víceméně nikdo nezná odpověď a upřímně, kdo jí zná, tak jí asi s nikým sdílet nebude. Samozřejmě na internetu ale i v novinách, na ulicích apod. najdete návrhy na to, jak rychle vydělat peníze, nicméně ne vždy musí fungovat. Nechceme vás samozřejmě odrazovat od těchto variant, protože vždy je lepší peníze vydělat než si je s úrokem půjčovat, nicméně buďte obezřetní. Mnoho lidí pod vidinou toho, jak rychle vydělat peníze, trochu oslepne a nepřemýšlí o jednotlivých variantách objektivně.

Vzhledem k tomu, že odpověď na první otázku tedy vlastně neexistuje, budeme se věnovat reálným možnostem, kde vzít peníze.

Kde vzít peníze

Samozřejmě nejjednodušším způsobem, kde vzít peníze, jsou instituce, které poskytují úvěry nebo půjčky, ať už je budete nazývat jakkoliv. Začneme tedy nejprve tím, kdo vám dnes na trhu nabídne peníze ve formě půjčky. V první řadě jsou to samozřejmě banky, které napadnou každého. Instituce, které podléhají dozoru České národní banky, jsou tradičními poskytovateli. Co je pro ně typické? Že si každého svého klienta pečlivě prověří, nepůjčí každému, ale na druhou stranu vzhledem k tomu, že po procesu schvalování úvěru o vás budou mít celkem dobrou představu, sníží tím riziko a nabídnou vám celkem nízký úrok.

Druhou skupinou jsou nebankovní společnosti. Ty jsou dnes v zásadě dvojího druhu. První skupina se totiž organizuje v České leasingové a finanční asociaci, která dohlíží na to, aby jednotlivé společnosti, které jsou jejími členy, jednaly s klienty profesionálně, nepodváděly, dodržovaly etické standardy apod. Zbytek pak organizován není a tak v zásadě nepodléhá přímému dozoru nikoho.

Aby byl výčet toho, kde vzít peníze, kompletní, nesmíme samozřejmě zapomenout na soukromé fyzické osoby. U nich je na místě opravdu velká obezřetnost, protože velká část z nich se snaží pouze využít složité finanční situace jednotlivce a bude nabízet finance s často až neuvěřitelnými úroky. I je ostatně trápí otázka, jak rychle vydělat peníze.

Na co si dát u půjčky pozor?

Už jsme to trochu naznačili. První, co musíte řešit, v případě, že odpovědí na otázku – kde vzít peníze, je pro vás půjčka, jsou úroky. Nekoukejte ani tak na samotné procento u tohoto ukazatele, ale najděte si spíše sazbu RPSN. Ta vám řekne, o kolik více za rok zaplatíte jak na úrocích, tak na případných dalších poplatcích, které mohou být účtovány. Když si pohlídáte toto, tak si i zjistěte, zda nebude úvěr nějakou formou zajištěn. Zda nebudete muset něco zastavit, přizvat si ručitele, podepsat směnku apod. Vše promyslete ještě mnohem důkladněji v případě, že si plánujete půjčit od fyzické osoby.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>