Tyto dvě otázky určitě trápí v hlavě většinu populace České republiky. Jak přijít k penězům nebo obecně jak získat peníze. Odpověď je s trochou sarkasmu jednoduchá, stačí je vydělat. Existuje samozřejmě spousta inzerátů a nabídek, které vás lákají na snadné zbohatnutí s tím, že na otázku, jak získat peníze, vám odpoví během několika minut. Co si ale budeme povídat, ve většině případů nefungují, a tak se na tuto problematiku podíváme v tomto článku z pohledu úvěrů. Když se totiž ptáte, jak přijít k penězům, tak samozřejmě jedním z nejčastějších řešení jsou půjčky. Kdybychom věděli, jak získat peníze snadno a rychle jiným způsobem bez nutnosti půjčovat si s úrokem, samozřejmě bychom se s vámi o to podělili, nicméně to neznáme, a tak se budeme věnovat půjčkám, o kterých toho víme mnohem více.

Kde přijít k penězům?

Odpověď na tuto otázku není nijak komplikovaná, tedy pokud už se budeme bavit čistě o úvěrech. Začneme od těch nejmenších subjektů a půjdeme k těm největším. Bez větších výjimek platí, že půjdeme zároveň i od nejvyšších k nejnižším úrokům. Je totiž jasné, že pro malého soukromníka představuje půjčka, kterou poskytne, celkem vysoké riziko, a proto se bude chtít „odměnit“ vyšším úrokem než zavedená banka.

Pokud se tedy ptáte, jak přijít k penězům, tak prvním, kdo vám odpoví, je zmíněný soukromník – fyzická osoba. Zde je potřeba dát si na vše velký pozor. Ohlídejte si, jak vysoký bude úrok, zda nebudete muset podepsat nějakou směnku nebo něco zastavit apod. V případě, že vám soukromník nepřijde jako dostatečně důvěryhodný zdroj financí, je tu možnost, jak získat peníze, v podobě nebankovních společností. Těch jsou v podstatě dva druhy. První se sdružují v České leasingové a finanční asociaci, která nad nimi vykonává dozor. Lze tak s čistým svědomím říct, že u nich si můžete být jistí, že se vás nebudou snažit napálit, podvést apod. Zbytek nebankovních společností v této organizaci není a budete se muset mít více na pozoru.

Poslední skupinou, která vám dokáže odpovědět na otázku, jak přijít k penězům, jsou již zmíněné banky. Nabídnou nejnižší úrok, ale počítejte s tím, že finance nezískáte ihned, ale bude to nějaký čas trvat. Pro bankovní ústavy je totiž typické, že se snaží získat o svých klientech maximum informací, aby minimalizovaly riziko, že jim nebudou půjčky splácet.

Jak získat peníze, ale nenaletět?

Už o tom částečně byla řeč. Jednoduše řečeno, musíte být pozorní a to především u menších věřitelů. Na trhu je nemalé procento těch, kteří vidí odpověď na otázku, jak přijít k penězům, v tom, že se vás budou snažit doslova okrást – skryté poplatky, astronomický úrok, na který přistoupíte vzhledem k vaší finanční nouzi apod. Jak tomu předejít? Vše si důkladně prověřte a při pochybnostech prostě jděte jinam. Nabídka je dost široká a určitě najdete jiného poskytovatele.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>