V dnešním článku se podíváme na to kde a jak sehnat peníze. Každý se někdy dostane do finančních potíží a pak bude řešit právě tuto otázku. Získat půjčku je poměrně snadná záležitost, ale abyste nenaletěli nějakému podvodníkovi, nemuseli splácet i skryté poplatky, o kterých jste vůbec nevěděli apod., musíte už mít alespoň základní znalosti o této tématice. S tím vám v tomto článku pomůžeme.

Kde sehnat peníze

Začneme první částí otázky kde a jak sehnat peníze. Máte víceméně tři možnosti. Tu první představují banky. Jejich velkou výhodou je, že poskytují úvěry v drtivé většině případů s nejnižším úrokem. Důvod je jednoduchý. Všechny své potenciální klienty si důkladně prověřují a to především z hlediska schopnosti splácet. Díky tomu minimalizují riziko téměř na úplné minimum a mohou tak nízké úroky nabízet. Na druhou stranu se budete muset připravit na to, že celý proces vyřízení půjčky nějakou dobu potrvá a můžete být i odmítnuti.

Druhou variantou, pokud se ptáte kde a jak sehnat peníze, jsou nebankovní společnosti. Zde máte dvě varianty. Buď můžete jít do renomovaných nebankovních společností, které jsou organizovány v České leasingové a finanční asociaci – Provident, Cetelem, Essox, Home Credit apod., nebo do těch ostatních. Zde už je to na vás. Ty renomované vám samozřejmě nabídnou kvalitnější služby, ale musíte očekávat i nějakou tu byrokracii. Neregistrované společnosti budou mnohem flexibilnější, protože nad nimi není vykonáván žádný dozor.

Poslední možnost představují soukromníci, tedy fyzické osoby, které jsou ochotné vám půjčit. U nich musíte být nesmírně opatrní, protože právě zde se setkáte s extrémními úroky, skrytými poplatky, nefér jednáním apod. Samozřejmě nechceme tvrdit, že ve všech případech, opatrnost je ale určitě na místě, pokud se rozhodnete, že právě oni jsou místem, kde sehnat peníze.

Jak sehnat peníze

Co se týče způsobu vyřízení úvěru, zde vás asi nic nepřekvapí. Klasickým způsobem, který uplatníte především u velkých věřitelů, je osobní jednání na pobočce. Pokud zjišťujete kde a jak sehnat peníze, tak by vás ale mohly překvapit další možné formy sjednání, jakými jsou například SMS zpráva nebo prosté telefonické vyřízení. Obvykle to pak funguje tak, že vám nebankovní společnosti peníze doručí až domů (ano, jen nebankovní společnosti, protože banky toto neumožňují). Nejčastější je ale vyřizování prostřednictvím internetového formuláře vyplněného na webovém portálu příslušné společnosti.

Co se týče soukromníků, tak zde je nejčastější osobní jednání spojené s předáním peněz, což je ideální. Především při půjčování od fyzických osob si také dejte pozor, zda nebude někde ve smlouvě skryta zástava, nebo třeba nutnost podepsání směnky. Setkat se můžete i s požadavkem na ručitele, ale to vám těžko zatají.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>