Peněžní půjčky jsou dnes finančním produktem, který dominuje celému trhu. Půjčuje si velká část populace a tak i celý tento byznys roste, v nabídce se ztrácejí i odborníci a nové produkty se objevují jako houby po dešti. Pokud i vy potřebujete peníze, pokusíme se vás tímto článek v této problematice trochu zorientovat. Věnovat se tomu, jaké peněžní půjčky jsou na trhu k dispozici, by byl za prvé spíše telefonní seznam a za druhé bychom v žádném případě nevyjmenovali všechny varianty. Proto se zaměříme spíše na to, kdo dnes peněžní půjčky nabízí a čím jsou jednotlivé skupiny poskytovatelů specifické. Z toho samozřejmě získáte i základní povědomí o tom, jaké peněžní půjčky jsou v současnosti k dispozici.

Peněžní půjčky od bank

Banky a další platební instituce pod kontrolou České národní banky, jak se celá tato kategorie odborně nazývá, jsou vlastně tím prvním, co každého napadne, když se řeknou peněžní půjčky. Je to logické, banky jsou tradičními věřiteli a nabízejí v zásadě ty nejbezpečnější finanční produkty ve smyslu, že se nemusíte bát nějakých skrytých ujednání, podvodů a podobných nekalých praktik. Problémem, kvůli kterému si ale peněžní půjčky od bank nemalá část klientů nevybírá, je čas a formality, což spolu vlastně souvisí. Právě kvůli tomu, že jsou banky pod takovým dozorem, jsou nuceny po žadatelích o půjčku vyžadovat nespočet formulářů včetně potvrzení o výši příjmů apod. Celý proces získání peněžní půjčky v bance pak tedy trvá delší dobu a není vhodný pro lidi, kteří potřebují peníze hlavně rychle.

Vhodné tyto peněžní půjčky nejsou ani pro žadatele, kteří v minulosti úvěr měli a nesplatili ho. Díky bankovnímu registru to každá banka bude vědět a odmítne úvěr poskytnout. Z toho, co jsme již řekli, také vyplývá, že v drtivé většině případů mají smůlu žadatelé, kteří nemohou prokázat dostatečně vysoký příjem – ženy na mateřské dovolené, důchodci, studenti apod.

Peněžní půjčky a nebankovní společnosti

První skupina samozřejmě není jedinými poskytovatel peněžních půjček na trhu. Tu druhou tvoří subjekty registrované v České leasingové a finanční asociaci. Zavázaly se totiž, že budou dodržovat stejné etické standardy jako banky a právě díky tomu máte jistotu, že i zde získáte maximálně profesionální přístup a transparentní jednání. Navíc už zde neexistuje nic jako bankovní registr a často ani není vyžadováno prokazování výše příjmů, takže lze s trochou nadsázky říct, že tyto nebankovní společnosti poskytnou peněžní půjčky každému. Můžete očekávat i vyšší rychlost vyřízení a širší nabídku. Takovou jistotu, jakou nabídnou banky, ale nezískáte.

Ostatní peněžní půjčky

Pokud vám nevyhovuje ani nabídka bank a ani zmíněných nebankovních společností, tak už musíte hledat u osob, které nejsou nikde organizovány a poskytují peněžní půjčky čistě za účelem vlastního zisku. Samozřejmě je to možnost, od které vás nebudeme odrazovat, nicméně musíte být maximálně obezřetní, abyste nenaletěli nějakému podvodníkovi.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>