Došly vám peníze a výplata daleko? Pak určitě budete hledat finanční výpomoc. Řešením by pro vás mohly být právě úvěry, které nabízejí peníze do výplaty. V tomto článku se na tyto půjčky podíváme. Zaměříme se na to, kdo vám je poskytne, jaké částky můžete díky nim získat a na co si dát pozor, abyste ve výsledku nemuseli splácet astronomické částky. Rychlé peníze do výplaty jsou sice na první pohled lákavé, nicméně pokud si vše důkladně neprostudujete, můžete, jak se říká, splakat nad výdělkem.

U koho získat peníze do výplaty?

Je potřeba si ihned na začátek ujasnit, že peníze do výplaty respektive půjčky, které vám je poskytnou, jsou krátkodobé a vyřizovány opravdu rychle. To jsou ty hlavní důvody, proč o ně nikdy nepůjdete žádat do banky. V nabídce těchto velkých finančních ústavů, které podléhají dozoru České národní banky, si své klienty vždy prověřují, a proto vám úvěr v tak krátké době nevyřídí.

O peníze do výplaty musíte jít žádat do nebankovních společností, případně k soukromníkům. Existují dva druhy nebankovních společností. Ty první jsou organizovány v České leasingové a finanční asociaci, což pro vás představuje jistotu, že nebudete podvedeni, napáleni na skryté finanční poplatky apod. Zmíněná asociace nad nimi vykonává dohled, který zmíněné společnosti respektují, aby měly lepší renomé u klientů. Druhou skupina pak logicky tvoří zbytek, který se nikde nesdružuje, a u těch musíte být opatrní, protože se zde lze setkat i s nekalými obchodními praktikami.

Zmínili jsme soukromníky, tak pár slov i k nim. Existuje spousta fyzických osob, které chtějí něco vydělat na svém kapitálu, a proto ho půjčují. I když obvykle nabízejí obyčejné půjčky, které nebudou označeny jako peníze do výplaty, samozřejmě je lze i pro tento účel využít. U těchto věřitelů ale musíte být ještě opatrnější.

Jaké peníze do výplaty můžu získat?

Už jsme se o tom bavili. Půjčky nabízející peníze do výplaty jsou krátkodobé a rychle se vyřizují. To znamená, že vám ani nenabídnou nějaké závratné částky. Je to logické, protože kdo by potřeboval k tomu, aby finančně „přežil“ do výplaty statisícové částky. Typické půjčky peněz do výplaty budou mít hodnotu od pěti do deseti tisíc korun. S výší vypůjčené částky samozřejmě také stoupá úrok. K tomu ještě několik slov. Úrok bude také stoupat s délkou úvěru a lze i říct, že když půjdete do renomované nebankovní společnosti, získáte peníze do výplaty s nižším úrokem než u drtivé většiny soukromníků.

Na závěr ještě jedna poučka. Když hledáte, o kolik více zaplatíte, neřešte zas tak moc úrok, ale spíše sazbu RPSN – roční procentuální sazba nákladů. Ta vám řekne, o kolik více zaplatíte za jeden rok oproti částce, kterou jste si půjčili. Kromě úroku zahrnuje i další poplatky.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>