Máte akutní finanční krizi a potřebujete peníze ihned na ruku? Pak čtete správný článek. Podíváme se na to, kde vlastně můžete finanční obnos v takto krátké době získat, jaká jsou úskalí a jak velkou částku vám vlastně jednotliví věřitelé nabídnou.

Hned na úvod začneme tím, že peníze ihned na ruku nikdy nezískáte v bance. Pro tyto finanční ústavy kontrolované Českou národní bankou je typické, že se snaží si své budoucí klienty maximálně prověřit. Každý se tak musí připravit na to, že se bude potýkat s nemalou byrokracií a poměrně dlouhým procesem schvalování úvěru. Peníze ihned na ruku v bance jsou tak ve všech případech naprostá utopie. Kam tedy vlastně můžete jít?

Kam pro peníze na ruku ihned?

Drtivá většina klientů, kteří využili nabídku peníze na ruku ihned, navštívila některou z nebankovních společností. Ty určitě budete znát vzhledem k tomu, jak rozsáhlé reklamní kampaně mají. Home Credit, Cetelem, Provident, Essox a další, o nich už jste prostě museli slyšet, pokud si aspoň občas zapnete televizi. Nebankovní společnosti se ale dělí do dvou skupin. Všechny ty, jejichž konkrétní názvy jsme zmínili, a další, se sdružují v České leasingové a finanční asociaci. Ta zákazníkům garantuje dodržování všech etických standardů, férový přístup, žádné skryté poplatky apod. V podstatě lze říct, že nad nimi vykonává podobný dohled jako ČNB nad bankami, a pokud hledáte peníze na ruku ihned, u nich je můžete získat vcelku bez rizika. Druhou skupinou jsou pak všechny ostatní nebankovní společnosti, od kterých vás určitě nechceme odrazovat, ale musíte být jednoduše obezřetnější.

Nezanedbatelné procento úvěrů ale poskytnou i soukromé fyzické osoby. Peníze na ruku ihned pak tvoří v podstatě základ jejich nabídky. Jednoduše najdete inzerát nebo nabídku konkrétní osoby, domluvíte se s ní na podmínkách a máte peníze v ruce. Zde je ale potřeba upozornit na mnohá úskalí. V první řadě se soukromníci snaží co nejvíce vydělat, a tak určitě narazíte na nabídky s až absurdně vysokými úroky. Pozor si dejte i na skryté poplatky; k tomu vám pomůže sledování sazby RPSN, která vám řekne, o kolik víc reálně zaplatíte.

Jak probíhá vyřizování?

Pokud začneme nebankovními společnostmi, tak když chcete od nich získat peníze na ruku ihned, jděte na jejich internetové stránky. Tam obvykle najdete formulář, který stačí vyplnit, případně telefonické spojení nebo popis, jak si lze půjčit prostřednictvím SMS zprávy. Větší nebankovní společnosti vás pak kontaktují s potvrzením úvěru a nabídnou vám, že peníze doručí až k vašim dveřím. U menších tuto variantu zas tak často nenajdete.

Co se týče peněz od soukromníků, tak s těmi je vždy nejlepší setkat se osobně. Není ale vyloučeno, že by vám prostřednictvím messengera apod. peníze také doručil.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>