Nemáte finance a potřebujete peníze opravdu rychle? Pak budou možná právě pro vás vhodné půjčky, které se často označují jako „peníze ihned na účet“. Zajímá vás, jak tyto úvěry fungují, nebo naopak již máte představu, ale chcete vědět, na co si dát při vyřizování pozor? Pak čtete správný článek, protože přesně tomu se budeme věnovat, abyste opravdu mohli získat peníze ihned na účet a jen někomu nenaletěli.

Kde lze získat peníze ihned na účet?

Je potřeba hned zmínit, že pro tento typ úvěru nikdy nepůjdete do banky. Tyto finanční instituce jsou charakteristické velkým prověřováním svých budoucích klientů a jednoduše by nebyly schopné splnit ten základní požadavek – dodat peníze ihned. V jejich nabídce se tak ani nemusíte pokoušet hledat a můžete jít rovnou jinam. Kam jít tedy pro peníze ihned na účet? Do nebankovních společností, případně k soukromníkům.

U nebankovních společností máte dvě varianty. Buď si vyberete nějakou zaběhlou, která je členem České leasingové a finanční asociace, nicméně u nich už může být u těchto rychlých úvěrů nabídka také lehce omezená. Druhá varianta je, že si vyberete nějakou méně známou, která ale musí vypadat z vašeho subjektivního pohledu seriózně. U soukromníků byste mohli narazit na jednoduchý problém. Základním předpokladem takto rychlého převodu peněz je často účet u stejné finanční instituce. Nebankovní společnosti se tomuto dokážou přizpůsobit, nicméně soukromníci ne tak často, a proto by vám pak mohli nabídnout jinou podobu, než jsou peníze ihned na účet.

Jak se tato půjčka vyřizuje?

Nejčastějším způsobem je SMS vyřizování. Jednoduše pošlete SMS s požadovanými údaji a zhruba do hodiny můžete mít peníze na účtu. Výjimkou nejsou ani internetové formuláře, které vám umožní získat peníze ihned na účet, nebo telefonická komunikace. V současnosti není obvyklé, že by pro tento typ úvěrů někdo chodil na pobočku. Celý proces je nesmírně snadný a zde chybu neuděláte.

Jsou úroky vysoké?

Zde je potřeba brát v potaz to, že půjčky typu „peníze na účet ihned“ vám neposkytnou nijak vysoké částky. Maximální částka, kterou vám je ochotná společnost půjčit, se bude pohybovat v rozmezí od pěti do deseti tisíc korun, takže reálná částka, kterou navíc zaplatíte, nebude nijak zásadní. Když se budeme bavit o procentech, tak úroky jsou hodně odvislé od délky úvěru. Pokud si půjčíte například jen na týden, můžete být někde okolo 10%, ale čím delší doba, tím logicky vyšší riziko pro společnost a úrok bude stoupat. Více než konkrétní procento u úroku sledujte sazbu RPSN – roční procentuální sazba nákladů. Ta vám řekne, o kolik byste za rok zaplatili více. Většina společností garantuje, že neúčtuje skryté poplatky, a pokud je to pravda, RPSN bude úrok víceméně kopírovat.

Když si to tedy shrneme, tak pokud chcete peníze na účet ihned, hledejte spíše v nabídkách nebankovních společností, připravte si mobilní telefon a počítejte s tím, že peníze můžete mít k dispozici zhruba za 60 minut s tím, že se nebude jednat o nijak závratnou částku.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>