Jak rychle získat peníze na ruku. Klasická otázka každého, kdo se momentálně dostal do finanční nouze. V současnosti už ale existuje nespočet řešení tohoto problému. Hned na úvod začneme bankami, protože peníze na ruku vám v zásadě dají i banky, nicméně až po celkem dlouhém procesu prověřování, zda máte dostatečný příjem, zda jste v minulosti poctivě spláceli další úvěry apod. Pokud si tímto procesem projdete, získáte vlastně také peníze na ruku a nutno dodat, že pravděpodobně s nejnižším možným úrokem, nicméně to asi každý ví. V tomto článku se tak podíváme spíše na to, jak získat peníze na ruku v krátkém čase v případě, že máte opravdu akutní finanční krizi.

Kam jít pro peníze na ruku?

Už v úvodu jsme si tedy ohledně výčtu možných variant vyřešili banky. Kam tedy vlastně jít? Nejčastějším cílem žadatelů o peníze na ruku jsou nebankovní společnosti. Ty se víceméně dají rozdělit do dvou hlavních kategorií. Ta první skupina je organizovaná v České leasingové a finanční asociaci, která vykonává podobnou činnost, jakou se prezentuje ČNB vůči bankám – dozor. Nebankovní společnosti jako Provident FInancial, Home Credit, Cetelem apod., které jsou jejími členy, vám tak nabídnou dodržování všech etických standardů a u nich prostě nenaletíte. Druhou skupinu tvoří logicky ty subjekty, které zde organizované nejsou. Samozřejmě i u nich můžete najít kvalitní nabídku, ale musíte být opatrnější.

V zásadě poslední variantou, jak získat peníze na ruku v krátkém čase, jsou soukromníci. Na internetu, ale určitě i v tisku najdete spoustu inzerátů fyzických osob, které mají kapitál a jsou ochotní ho ihned půjčit. Je to samozřejmě řešení, ale vždy si nabídku důkladně projděte, nepřistupte na astronomický úrok a velkou pozornost věnujte i tomu, zda i menší úvěr nebude nějakým způsobem zajištěn – zástava apod.

Jak vysokou částku lze získat?

Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Nabídka je dnes i vzhledem k počtu subjektů, které peníze na ruku nabízejí, tak široká, že to prostě nelze specifikovat. Jisté je jedno, horní limit nepřekročí částku 300 tis. Kč, protože na základě zákona o praní špinavých peněz musí být všechny vyšší obnosy předmětem bezhotovostního styku, aby mohly být evidovány. Najdete ale půjčky, které vám půjčí deset tisíc, ale i stotisícové. To je pro vás vlastně výhoda – nabídka vás uspokojí víceméně nehledě na částku, kterou potřebujete, pokud jste nečekali, že vám někdo dá v krátké době na ruku miliony.

Co úroky?

Zde je to podobné jako v předchozím odstavci. Nelze říct, jaké úroky jsou u peněz na ruku standardní a na které byste naopak neměli přistoupit, protože do toho vstupuje hned několik faktorů. Jsou to délka (čím delší úvěr, tím vyšší úrok), výše částky (u té to funguje stejně), ale i například způsob vyřizování. Je jasné, že pokud půjdete do renomované nebankovní společnosti, která si vás alespoň trochu prověří – to není zvyk ve všech společnostech, ale spíše jen u některých úvěrů, tak samozřejmě získáte o něco nižší úrok. Nejvyšší pak analogicky budou u soukromníků

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>