Stát se to může každému. V ČR žije nemalá část rodin, jejichž měsíční rozpočet se před výplatou zmenšuje téměř na nulu, nebo prostě nechce sahat do úspor. Když pak potřebují získat nějaké peníze před výplatou navíc, mají problém. Ten ale dnes dokážou vyřešit krátkodobé půjčky, kterých lze v nabídce najít nespočet. Obvykle je nenajdete přímo pod názvem „peníze před výplatou“, nebo „půjčky před výplatou“, ale díky jejich parametrům jsou pro vás v těchto případech vhodné. V tomto článku se podíváme na to, jaká jsou jejich specifika, na co si dát pozor a v závěru také na to, ke komu si pro peníze před výplatou vlastně dojít.

Jaké jsou tyto půjčky?

Jak už bylo řečeno, jedná se typicky o krátkodobé půjčky, které jsou specifické co možná nejrychlejším způsobem vyřízení. Je jasné, že úvěr, který vám má poskytnout peníze před výplatou, ale vyřizuje se dva týdny, by asi moc smysluplný nebyl. Když jsme u toho vyřizování, tak nejčastěji se o ně dnes žádá po internetu. Funguje to tak, že odešlete žádost (vyplněním internetového formuláře), kterou si poskytovatel projde a úvěr buď schválí, nebo nikoliv. I když je zde minimální kontrola žadatelů, tak zjevně nesmyslné žádosti o peníze před výplatou apod. samozřejmě nemohou být akceptovány. Alternativami jsou pak telefonické, či dokonce SMS žádosti. Pochopitelně když najdete nějakou pobočku společnosti, která tyto finanční produkty nabízí, vyřídí jí s vámi také.

Problémem u těchto půjček pak může být úrok. Vzhledem k tomu, že se jedná o úvěry, které jsou vyřizovány rychle bez nějakého zásadního prověření žadatele, nese věřitel vcelku velké riziko a úroky tomu odpovídají. Na druhou stranu nejsou půjčky nabízející peníze před výplatou nijak vysoké (obvykle od 500 Kč do 10 000 Kč), takže i vyšší procentní úrok nepředstavuje zas tak velkou reálnou částku. V každém případě je důležité si úročení, respektive sazbu RPSN vždy hlídat, protože na trhu to nabízí leckdo a můžete snadno naletět.

Kdo peníze před výplatou nabízí?

Hned na úvod této části vyloučíme ze skupiny možných věřitelů banky. Ty by vzhledem k nutným formalitám nemohly tyto půjčky nabízet už čistě z praktických důvodů, protože jim vyřízení jednoduše trvá příliš dlouho. Zároveň by nikdy nepřistoupily na tak minimální prověřování budoucích klientů, které se u těchto finančních produktů děje.

Pokud tedy chcete získat peníze před výplatou formou půjčky, můžete jít buď do nebankovní společnosti, nebo k soukromému subjektu. Nebankovní společnosti určitě znáte – Provident Financial, Essox, Home Credit, Cetelem apod. Mají tak masivní reklamní kampaně, že jste tomu určitě nemohli uniknout. Výhodou u nich jednoznačně je, že jsou organizovány z České leasingové a finanční asociaci, která hlídá, aby své klienty nepodváděli, nevyužívali nekalé obchodní praktiky apod. Jakmile vás ale jejich nabídka nezaujme, musíte hledat u těch ostatních – společností neregistrovaných v této asociaci a soukromníků. Zde je nutné být velmi obezřetným zákazníkem, abyste ve výsledku nemuseli na úrocích platit astronomické částky a abyste hlavně peníze vůbec získali.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>