Lze získat peníze přes internet? Stále poměrně častý dotaz, na který je jednoznačná a jednoduchá odpověď – ano, lze. Ono v době současných moderních technologií by bylo opravdu hodně zvláštní, kdyby to nebylo možné. Na druhou stranu to, že odpověď na otázku je jednoduchá, neznamená, že problematika, jak získat peníze přes internet, je úplně triviální. Hned se totiž nabízejí další dotazy – jak na to, na co si dát pozor, u koho žádat a tak dále. Na to všechno se vám v tomto článku pokusíme odpovědět, abyste mohli získat snadno peníze přes internet a nenaletěli nějakému podvodníkovi.

Jak získat peníze přes internet?

Když pomineme technické záležitosti typu, že potřebujete mít internetové připojení a základní počítačovou inteligenci, tak všechno v zásadě funguje na bázi internetových formulářů. Trochu zjednodušeně lze říct, že vyplníte formulář na stránce příslušného poskytovatele a máte peníze přes internet zařízené. Není to ale naprosto automatické. I když je úvěr přiznaný drtivé většině žadatelů (především u těch menších a krátkodobých), nemusí vám být vždy jeho udělení potvrzeno. Když se ale vrátíme k postupu, tak vy zažádáte a pak už v podstatě jen vyčkáte, zda dostanete finance k dispozici.

Na tom není celkem nic složitého, nicméně o to víc by vás mělo zajímat, na co si dát pozor. Jako u každého úvěru je to doba splatnosti a úrok, který je zde ale naprosto ve středu zájmu každého důsledného žadatele. Když totiž žádáte o peníze přes internet, věřitel si vás nebude nijak výrazně prověřovat, což mu přináší jistá rizika. Ta se pak bude snažit kompenzovat vyšším úrokem. Je sice pravda, že obvykle jsou půjčky přes internet nižší ve smyslu, že vám nedají tak velkou částku a to, co zaplatíte za úroky, tedy také nebude moc vysoké, ale jsou i výjimky. Sledujte proto vždy roční procentuální sazbu nákladů (RPSN), která vám řekne, o kolik procent ročně více zaplatíte, abyste nakonec nebyli překvapeni.

Kdo vám nabídne peníze přes internet?

Okruh poskytovatelů peněz přes internet je vzhledem k vlastnostem tohoto finančního produktu – vysoká rychlost vyřizování a nízké prověřování, oproti klasickým úvěrům omezen. Odpadají totiž všechny banky. Ty vám peníze přes internet nikdy nenabídnou. Tedy abychom to upřesnili, můžete v některých případech po internetu žádat, ale nikdy si nevystačíte pouze s tím. Nebude se tedy jednat o klasickou půjčku po internetu, o kterých se celou dobu bavíme.

Pokud tedy chcete získat peníze po internetu, musíte na webové portály nebankovních společností a soukromých poskytovatelů. Pravděpodobně ale skončíte u první varianty, protože přeci jen je potřeba zmínit, že soukromníci často nemají natolik kvalitní internetové stránky, aby celý proces umožňovaly. Naopak u nebankovních společností je to dnes naprostý standard, že alespoň některé produkty z jejich nabídky vám získat peníze přes internet umožní.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>