Vzhledem k tomu, jak pokročilé už jsou moderní technologie a do jisté míry i kvůli tomu, jak pohodlní jsou zákazníci, můžete dnes snadno získat peníze z domova. Nemusíte nikam chodit, vystávat fronty na pobočce ani nic podobného. Prostě se jen doma rozhodnete, že vám chybí finance a zažádáte si. Peníze z domova ale dnes nenabízejí úplně všechny finanční instituce a zároveň je i potřeba znát některé zákonitosti, jak to všechno vlastně funguje. Pokud uvažujete o této variantě, jak si vylepšit finanční situaci, našli jste správný článek.

Peníze z domova – kde zařizovat?

Už jsme to zmínili v úvodu. O peníze z domova nelze žádat všude. Je jisté, že vám to neumožní banky. U nich totiž v drtivé většině případů, i když zažádání už umožňují v různých modifikacích, budete muset na pobočku. Jsou pod kontrolou ČNB, takže musí vše pečlivě evidovat a vy musíte vyplnit několik formulářů a zároveň doložit některé informace o vás, abyste prošli schvalovacím procesem až k úspěšnému získání úvěru. Kde tedy žádat? V nebankovních společnostech nebo u soukromníků.

Peníze z domova od nebankovní společnosti

U nebankovní společnosti žádá o peníze z domova většina budoucích klientů. Funguje to vcelku jednoduše. Typický klient si najde webový portál společnosti, projde nabídku a zažádá vyplněním internetového formuláře. Rychlost vyřízení se pak liší tím, o jakou půjčku z domova žádáte. Pokud se bude jednat o úvěr ihned, můžete mít finanční obnos k dispozici i do hodiny. U výše částky, kterou získáte, je to podobné. Nabídka je dnes tak široká, že nelze nic konkrétnějšího říct. Zároveň platí, že najdete půjčky nabízející peníze z domova i ve variantách, o které lze požádat pouze na základě SMS zprávy nebo jedním telefonním hovorem.

Druhým způsobem jsou peníze z domova od soukromníků. U těch tedy není tak časté, že by to umožňovali, ale občas se v nabídkách objeví.

Jak peníze získám a na co si dát pozor?

Nejprve odpovíme na první otázku. Když zažádáte o peníze z domova, logicky je obdržíte u vašich dveří. Typický postup je takový, že odešlete žádost jedním ze způsobů, o kterých byla řeč výše, poté obdržíte s určitým časovým odstupem potvrzení, že vám byla půjčka přiznána, a následně se u vašich dveří objeví zaměstnanec společnosti, se kterým podepíšete příslušné dokumenty a obdržíte finanční obnos. U soukromníků to může probíhat v různých modifikacích, ale víceméně podobně.

Když se zaměříme na druhou otázku, tak pokud žádáte o peníze z domova, určitě sleduje úrok respektive sazbu RPSN, která vám sdělí, o kolik více zaplatíte za rok včetně veškerých poplatků. Musíte počítat samozřejmě s tím, že úročení bude vyšší, než kdybyste šli požádat do banky o klasický úvěr, ale na druhou stranu získáte pohodlí a rychlost vyřízení. Důkladně si pročíst, co podepisujete, by mělo být samozřejmostí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>