Potřebujete větší finanční obnos, ale víte, že ho nebudete moct splatit v krátkém časovém období? Pak si určitě projděte náš článek, který se bude dlouhodobým úvěrům věnovat. Vzhledem k tomu, že na trhu je samozřejmě ohromná nabídka dlouhodobých půjček, které mají ale základní parametry podobné, vezmeme si pro ilustraci v tomto článku, že našim cílem je půjčka na 20 let. Jaké jsou možnosti? Jaké jsou úrokové sazby? Na co si dát pozor a kde vůbec zažádat? To všechno by vám měl dnešní článek zodpovědět.

Zajištěná půjčka na 20 let

Začneme prvním druhem dlouhodobých úvěrů. Pokud je půjčka na 20 let tím, co chcete, a máte čím jí zajistit, určitě se vydejte touto cestou. Výhoda zajištěného úvěru je jasná – jeho poskytovatel vám nabídne nižší úrokovou sazbu. Proč? Protože pro něj nebudete představovat tak velké riziko. Typickým zajišťovacím nástrojem je zástavní právo. Pokud tedy něco zastavíte a nebudete splácet, věřitel svojí pohledávku uspokojí na zástavě.

Jaké jsou typické druhy zajištěných půjček na 20 let?

Troufneme si říct, že pokud by se dělal průzkum, většinu lidí by jako první napadla klasická hypotéka. Kupujete nemovitosti a nemáte dostatek financí? Zastavte jí a banka nebo nebankovní společnost vám poskytne úvěr na její koupi. Problémem ale pro někoho může být, že hypotéka je vždy účelové vázána na koupi, stavbu, případně rekonstrukci nemovitosti. Co když ale má být vaše půjčka na 20 let neúčelová, chcete tedy půjčit peníze na cokoliv? Pokud máte nemovitost, kterou můžete zastavit, je tu americká hypotéka. Ta funguje stejně jako klasická – zastavíte tedy nemovitost, ale peníze si můžete použít na cokoliv. Pokud zmíníme jejich úrokovou sazbu, v současnosti se pohybuje mezi 5 až 8 procenty podle konkrétní nabídky a vlastností klienta.

Půjčka na 20 let – další varianty

Pokud se podíváme na další varianty, jsou tady nezajištěné půjčky na 20 let (úvěry s ručitelem, případně s jinými formami zástavy pomíjíme v tomto článku záměrně, protože nejsou tak časté). V případě, kdy byste chtěli takovýto úvěr získat v bance, budete mít problém, respektive nemůžete očekávat tak velké částky, jako když žádáte o úvěr se zajištěním. Banky musejí být opatrné, a pokud je půjčka na 20 let to, co od nich chcete, připravte se na to, že si vás důkladně prověří. Budete muset mít bezchybnou úvěrovou historii a především dostatečný prokazatelný příjem.

Jakmile budete mít s tímto problém, musíte jít do nebankovních společností. Ty jsou v tomto směru mnohem flexibilnější a nabídnou vám širokou škálu půjček, co se týče délky splatnosti a výše poskytnuté částky. Často vás ani nebudou tak prověřovat, i když charakteristické je to spíše pro krátkodobé úvěry. Půjčka na 20 let je už i pro ně natolik riziková, že se tomu pravděpodobně ani zde nevyhnete, minimálně z hlediska výše příjmu. Z pohledu úrokových sazeb jsou samozřejmě dražší. Nelze ale říct konkrétní čísla, jelikož množství finančních produktů, které spadají do této kategorie, je u nebankovních společností velké a vše záleží i na parametrech klienta.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>