Každý někdy může potřebovat rychle finanční obnos a vzhledem k tomu, že banky jsou poněkud zkostnatělými institucemi, u kterých vyřízení půjčky trvá delší dobu, a nebankovní společnosti nemusejí vyhovovat každému, je řešením půjčení přímo od konkrétní osoby. Pokud se rozhodnete pro tento způsob, bude ve vašem hledáčku právě soukromý investor bez podvodu, který opravdu půjčí. Důvod je jasný – nechcete nikomu naletět a buď vytoužené peníze vůbec nezískat, nebo ve výsledku platit mnohem více, než na čem jste se dohodli. V tomto článku se podíváme na některé výhody, které vám může každý soukromý investor nabídnout, ale i na věci, na které byste si měli dát pozor.

Co vám soukromý investor nabídne?

Nalejme si čistého vína, hlavní motivací, proč soukromé osoby půjčují peníze, je poměrně vysoký úrok, který si mohou dovolit nabízet. Proč? Protože nabízejí velmi rychlou půjčku typicky jednotlivcům, kteří to nutně potřebují a nemohou si dovolit čekat ve větších společnostech, či dokonce bankách. I když se tedy před vámi objeví soukromý investor bez podvodu, který opravdu půjčí, musíte s poněkud vyšším úrokem počítat. Na druhou stranu mějte na paměti i fakt, že se nebude jednat o tak závratnou částku, takže ani úrok nebude ve své podstatě natolik „bolestivý“. V žádném případě už byste ale neměli přistoupit na nic, co by mohlo hraničit s lichvou.

O hlavních výhodách, které vám poskytne soukromý investor bez podvodu, který opravdu půjčí, už byla řeč. Je to hlavně rychlost a flexibilita. Nelze opomenout ani možnost osobního jednání, v omezené míře i možnost upravit si smluvní podmínky, navrhnout vlastní nápady apod., což vám samozřejmě v bance na přepážce umožněno nebude.

Na co si dát u soukromého investora pozor?

Zde necháme stranou to, že vám soukromý investor může nabídnout poměrně vysoký úrok, protože zde je zcela na vašem uvážení, jak moc peníze potřebujete a na jak vysokou hranici tedy přistoupíte. Důležité je ale znát některé zajišťovací mechanismy, které s vámi pravděpodobně bude chtít soukromý investor bez podvodu, který opravdu půjčí, sjednat, aby si zvýšil šance, že mu peníze skutečně vrátíte.

V první řadě je to zástava. Zde vždy poskytujte jen zástavu v hodnotě odpovídající výši půjčky. Sice v případě, že nesplatíte dluh, dojde k soudnímu prodeji a vy získáte peníze nad hodnotu půjčky zpět, nicméně zástava bude prodána (nedává tedy smysl zajišťovat půjčku 10 tisíc Kč domem). Nezapomeňte ani na potvrzení o převzetí zástavy investorem. Dále je tu ručení, u kterého víceméně není co řešit. Myslete jen na to, že pokud za vás zaplatí ručitel, tak má ale i on nárok po vás peníze požadovat.

Jednoznačně největší úskalí jsou u směnky. Pokud směnku podepíšete, buďte si jistí, že budete mít peníze z čeho vracet. V případě, že nesplatíte dluh ze směnky, jde totiž všechno nesmírně rychle a exekuce doslova klepe na dveře. Téměř každý soukromý investor bez podvodu, který opravdu půjčí, po vás může chtít směnku podepsat, protože je to nejjednodušší, ale důkladně si to promyslete.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>