Získat vysoký, hlavně s nízkým úrokem a co nejdelší úvěr bez zajištění by chtěl asi každý, nicméně najít ho není samozřejmě vůbec snadné. Proč? Protože je pochopitelně taková kombinace nesmírně nevýhodná věřitele. Úvěr bez zajištění je rizikový finanční produkt, protože v případě, že nebude dlužník platit, nemá se věřitel na čem hojit a jediná jeho možnost je snažit se ho dlouhým soudním řízením k platbě dohnat, případně to nechat na exekutorovi. Často ale není z čeho brát a pak má věřitel smůlu úplně, pokud je sjednán právě úvěr bez zajištění. Toto riziko tedy pak musí kompenzovat vyšším úrokem a právě kratší dobou, na kterou je ochotný půjčit. V tomto článku se nicméně podíváme na to, kde úvěr bez zajištění můžete hledat a co do něj lze očekávat.

Kam jít pro úvěr bez zajištění?

I když byste možná vzhledem k tomu, jak jsou banky známé svým extrémním prověřováním každého potencionálního klienta, možná ani nečekali, že budou úvěr bez zajištění nabízet, opak je pravdou. V poslední době se naopak doslova předhánějí, kdo nabídne výhodnější a atraktivnější produkt. První varianta, kde tedy lze žádat o úvěr bez zajištění jsou banky. K tomu ale několik poznámek. To, že zde nebude na první pohled žádné zajištění – tedy typicky ručení a zástava, ještě neznamená, že tu nebude nějaká skrytá „pojistka“. První způsob se hodně blíží právě ručiteli, i když se tak nenazývá. Můžete totiž narazit na úvěr bez zajištění, který bude požadovat, abyste si k sobě vzali spoludlužníka hned, nebo až v době, kdy budete mít problémy se splácením. Ten pak pochopitelně bude splácet s vámi. Druhou variantou jsou podpisy blankosměnek, tedy prázdných směnek, kam se v případě porušení platební morálky dopíše dluh a banka to bude vymáhat na základě směnečného platebního rozkazu.

Druhou cestou jsou úvěry bez zajištění u nebankovních společností. Ty jich nabízejí ohromné množství, ale vzhledem k tomu, že nemají často tak velké kapitály jako banky, drží se s výší nabízené částky více při zemi. Na druhou stranu se nemusíte potýkat s takovou byrokracií a objevují se zde často opravdu klasické úvěry bez zajištění bez skrytých pojistek, o kterých byla řeč u bank. Samozřejmě můžete hledat i nabídky soukromých fyzických osob, které v různých inzerátech nabízejí poskytnutí financí.

Jaké parametry nabídne úvěr bez zajištění?

Pochopitelně nemůžete čekat, že by vám úvěr bez zajištění zaplatil výstavbu domu, nebo koupi luxusního vozu, nicméně na slušné peníze už si díky němu můžete přijít. U bank jsou typické částky nepřekračující 600 tisíc Kč. Hodně se ještě můžete setkat s tím, že budou nabízeny rozdílné částky pro stávající a nové klienty finančních ústavů. Co se týče úroků, ty se budou pohybovat okolo deseti procent. U nebankovních společností pak získáte lehce nižší částku a bohužel vyšší úrok. Doba splatnosti se pak odvíjí od výše částky.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>